Airsoft Malbork

Forum maniaków airoft w Malborku

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-12-12 11:47:59

krystian

Gość

Rangersi w Iraku!!!!!

Mam pomysł ale nie wiem czy może on wypalić  w zimie:

W skrócie:
Rangersi próbują odbić zakładnika porwanego przez Irakijczyków (pilot xD)

Składy:
Dzielimy się na dwa składy:
1. Rangersi
2. Irakijczycy (jest ich więcej)
W każdym składzie jest jeden medyk (więcej nie chyba że będzie więcej ludzi)
Jedno trafienie medyk drugie resp (będzie ustawiony w dwóch miejscach po jednej i drugiej stronie drużyn)
Co do respów można będzie się jeszcze dogadać.

Zadania poboczne dla Rangersów:
1.Znalezienie składu amunicji Irakijczyków i przejęcie go xD. (np. jeden z bunkrów na centrali)

Zadania dla Irakijczyków:
1. Nie dopuścić bo odkrycia składu amunicji.
2. Utrzymać się z zakładnikiem.
Wszystko w przeciągu 2-3h.(Może być więcej)


Co o tym sądzicie?

 

#2 2010-12-12 12:11:35

 MATI

Command Sergeant Major

12052825
Skąd: Malbork / Wielbark
Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 98
Repliki: Walther P99

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Scenariusz bardzo dobry, łatwy do zrozumienia, żadnych niepotrzebnych komplikacji. Gratulacje.

Ps. proponuje respa oznaczyć biało - czerwoną taśmą (nie można strzelać do osób które znajdują sie w respie i podobnie one nie mogą do innych.) A propo taśmy , to mogę wziąć z domu .


To tyle odemnie.

Ostatnio edytowany przez MATI (2010-12-12 12:21:32)

Offline

 

#3 2010-12-12 20:07:25

 Czesio(Sylwek)

Command Sergeant Major

5372976
Skąd: Bągart
Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 95
Repliki: Mk18 mod1/block2

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Może to samo tylko z Ruskami? W końcu zimę mamy

Offline

 

#4 2010-12-13 16:02:23

marcin

Lieutenant General

Zarejestrowany: 2009-10-29
Posty: 198
Repliki: MASADA

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Lub siły stabilizacyjne jest lepiej bo łatwiej sie podzielisz a u nas rzadko kto ma woodlanda lub marpata.

Offline

 

#5 2010-12-13 21:02:38

 Czesio(Sylwek)

Command Sergeant Major

5372976
Skąd: Bągart
Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 95
Repliki: Mk18 mod1/block2

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Ma ktoś marciapki? Jak kontrakt to chętnie bym się przyjrzał, bo zamierzam zakupić.

Offline

 

#6 2010-12-14 10:59:15

krystian

Gość

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

A co to są te "marciapki" bo nie wiem??

 

#7 2010-12-14 15:38:15

marcin

Lieutenant General

Zarejestrowany: 2009-10-29
Posty: 198
Repliki: MASADA

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Marciapak-Marpat amerykański digital woodland(mundur).

Offline

 

#8 2010-12-16 00:01:51

Wojciech

Corporal

Zarejestrowany: 2010-01-03
Posty: 27

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

http://afidie.com/blog/wp-content/uploads/2008/01/800px-marines_marpat.jpg

Używany przez USMC, ciężko o kontrakt w ostatnich czasach choć słyszałem że helikon produkuje przyzwoite kopie.

Pozdrawiam

Offline

 

#9 2010-12-16 15:01:19

 Czesio(Sylwek)

Command Sergeant Major

5372976
Skąd: Bągart
Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 95
Repliki: Mk18 mod1/block2

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Na allegro pełno tego Używane/nowe różne. Mam nadzieję, że mój niecny plan z USMC się uda A helikonowe podobno troszkę ciemniejsze, ale niby dają radę.

PS. Wzorek nie wiesz gdzie mogę dostać jakąś przyzwoitą ładownicę Woodland na tył mojego FLC? Może Ty coś sprzedajesz? Potrzebuję coś na rupiecie i na różne inne rzeczy.

http://deathsquad.pl/Galeria/Dzialania% … medium.JPG

Coś jak to.

Ostatnio edytowany przez Czesio(Sylwek) (2010-12-16 15:04:46)

Offline

 

#10 2010-12-17 06:58:06

Wojciech

Corporal

Zarejestrowany: 2010-01-03
Posty: 27

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Na tym zdjęciu masz butt pack z systemu IIFS, całkiem dobra rzecz; http://allegro.pl/buttpack-iifs-molle-a … 17297.html
Drugim wyjściem jest waist pack z MOLLE II, http://allegro.pl/waist-pack-molle-ii-w … 71080.html

Pozdrawiam

Offline

 

#11 2010-12-17 11:37:28

Dubik

Moderator

7823707
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2009-07-22
Posty: 76

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Wszystko fajnie z tym scenariuszem prosto i na temat. tylko przydało by sie jakos okreslic teren działan a najlepiej mapke zrobic i okreslic na jakim terenie zadanie jest do wykonania bo jak naprzyklad mamy znaelsc sklad amonicji a bedzie on przy jakims bunkrze to nie ma zabardzo co szukac bo z goru wiadomo gdzie bedzie a jakby tak okreslic teren na ktorym powinien sie znajdowac to bedzie czego szukac zoabcze byc moze sam cos zrobie ale pomyslcei nad tym

Offline

 

#12 2010-12-17 13:40:52

marcin

Lieutenant General

Zarejestrowany: 2009-10-29
Posty: 198
Repliki: MASADA

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Ja proponuje żeby dodac jeszcze dodac do tego punkt ewakuacji gdzie będzie sie trzeba utrzymac razem z pilotem np:ten młodnik lub jakaś polana.Żeby była ciekawsza rozgrywka,albo dodac jakieś zwroty akcji.(Ale to tylko moje zdanie).Dubik masz racje lepiej żeby były jakies mapki bo nie mam sensu biegac po lesie i szukac.

Offline

 

#13 2010-12-17 19:23:54

Dubik

Moderator

7823707
Skąd: Malbork
Zarejestrowany: 2009-07-22
Posty: 76

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Ja to widze panowie tak jeśli chodzi o scen i mechanike piszcie co o ty mmyslicie wrazie czego przygotuje wszystko co bedzie potrzebne tasmy petardy flagi.

Jesli ktos ma jakies krótkofalowki to beda mile widziane.


Mechanika trafien

1-2 medyków na Team

Trafienie nr 1 – ogłaszamy ze zostaliśmy trafieni i pozostajemy tam gdzie dostaliśmy to medyk musi do nas podejść i taśmą kolorowa oznaczyć trafionego rannego ( taśma będzie przydzielona)

Trafienie nr 2- trafiony ogłasza ze został trafiony i udaje się do punktu respa i automatycznie wraca do gry
Generał może być trafiony tylko raz jeśli dostanie staje się zwykłym graczem i działa mechanika 2 trafień.

Skład

Dwa składy A i B

1.    Team A ma niewielka przewagę liczebną 3-4 osoby przykładowo

Cele team A:

-Chronić Generała ( cel główny ) generał będzie specjalnie oznaczony i może zginąć tylko raz ( jeśli zginie jest traktowany jak normalny gracz a Team A skupia się na ochronie składu amonicji.
•    Generał bierze udział w walce lecz powinien trzymać się z tyłu
•    Generał nie może znajdować się w składzie amonicji może przemieszczać się z swoją obstawa po terenie gry lub pozostać w jakimś miejscu i okopać się.
•    Generał nie może przemieszczać się sam ( obstawa 2-3 osoby) chyba ze członkowie obstawy zgina i będzie zmuszany przemieszczać się tymczasowo sam.
- Założyć skład amonicji i chronić go
•    Skład powinien być założony w jednym z 3 dostępnych miejsc zaznaczonych na mapie i koniecznie musi być pilnowany ( skład będzie oflagowany lub w inny sposób charakterystycznie zaznaczony).
-Jeśli dwa pierwsze cele zostaną osiągnięte przez Team B należy:
•    Udać się do punktów ewakuacji Team B ( będą dwa zaznaczone na mapie ) i nie dopuścić do ewakuacji.



2.    Team B komandosi skład mniejszy

Cele team B:

-Zlikwidować generała
•    Po zlikwidowaniu generała oddział daje znać wszystkim graczom ( petardą ) że cel został wyeliminowany, i powinien przejść do drugiego celu misji.
-Znaleść i przejąć skład amonicji ( po wykonaniu daje znać petardą)
•    Po likwidacji generała i przejęciu amonicji oddział koniecznie musi się udac do punktu ewakuacji ( jedno z 2 miejsce zaznaczone na mapie) na miejscu ewakuacji będzie informacja losowa czy punkt jest dobry czy zły jeśli zły udajemy się do drugiego punktu ewakuacji jeśli dobry musimy utrzymać się tam przez 20 minut utrzymując przy życiu 50 % składu .

Mechanika gry
Miejsca respanów będą oznaczone na mapie nie można ich atakować ani wykorzystywać do innych celów ( skład amonicji , lub ukrycie generała)

Gdy generał traci obstawe może udać się w kierunku respamu ale nie bliżej niż 100 m i nie może wykorzystywać tego miejsca do schowania się , a jedynie czekać w pobliżu na obstawe.

Team B wygrywa jeśli zostaną wykonane oba zadania ( likwidacja generała i przejecie amonicji ), Team dotrze  do punktu ewakuacji ,utrzyma go przez 20 minut i stań teamu żyjącego w punkcie ewakuacji będzie większy równy 50% .

Team A wygrywa jeśli uda mu się utrzymać któryś z celów przez określony czas gry 2-3 godziny , lub w przypadku nie powodzenia dwóch pierwszych celów nie dopuści do ewakuacji Team B do miejsca ewakuacji lub zlikwiduje 50%  Team B w czasie 20 minut obrony punktu ewakuacji.

Przedmioty potrzebne
•    Taśmy do oznaczenia team
•    Taśmy inny kolor niż Team dla medyków
•    Petardy
•    Flagi dla oznaczenia respamów
•    Flaga lub charakterystyczny przedmiot oznaczający skład amonicji

Offline

 

#14 2010-12-17 19:48:00

 Czesio(Sylwek)

Command Sergeant Major

5372976
Skąd: Bągart
Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 95
Repliki: Mk18 mod1/block2

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

Będzie dobrze Ja ze swoim squadem przyjadę, będą 4 osoby ode mnie. Mam nadzieję, że teraz ładnie wyjdzie a nie tak jak ostatnio ze scenariuszem. No ale wszystko ma swoje dobre strony, marsz po lesie nie był zły

Ostatnio edytowany przez Czesio(Sylwek) (2010-12-17 19:48:24)

Offline

 

#15 2010-12-18 09:16:25

krystian

Gość

Re: Rangersi w Iraku!!!!!

No i mi się podoba tylko można ustalić jakiś drugi scenariusz na 29.12 nieprawdaż??

 

Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ferienwohnung Weser 3 Ferienwohnung Bad Harzburg